Blog | „Bigbank“ per pusmetį paskolų portfelį padidino 162 mln., o grynąjį pelną – 17 mln. eurų

„Bigbank“ per pusmetį paskolų portfelį padidino 162 mln., o grynąjį pelną – 17 mln. eurų

Paskelbti neaudituoti „Bigbank“ antrojo ketvirčio ir pastarųjų šešių mėnesių finansiniai rezultatai rodo, kad 2023 pirmąjį metų pusmetį banko paskolų portfelis išaugo 162 mln. eurų, indėlių – 231 mln. eurų, o bankas uždirbo 17 mln. eurų grynojo pelno.

„Bigbank“ valdybos pirmininkas Martin Länts teigia, kad nepaisant neapibrėžtų išorinių aplinkybių ir nuolat augančių palūkanų normų, „Bigbank“ pirmojo pusmečio finansiniai rezultatai, paskolų ir indėlių augimas išsilaikė aukštame lygyje.

„Pirmąjį šių metų pusmetį „Bigbank“ paskolų portfelis stipriai išaugo visose kategorijose. Kadangi rinkoje pasižymime kaip sąžiningi indėlių palūkanų mokėtojai, jų apimtys, kaip ir buvo tikėtasi, augo“, – rezultatus komentuoja M. Länts.

Jis pridūrė, kad yra dėkingas visiems investuotojams, kurie pasitikėjo ir antrajame metų ketvirtyje dalyvavo privačiame „Bigbank“ obligacijų platinime, per kurį bankas pritraukė 3,39 mln. eurų papildomo kapitalo.

Grynasis banko pelnas per pirmuosius šešis mėnesius augo 2,9 mln. eurų (+21 %) iki 17 mln. eurų, kai tuo tarpu 2022 m. pirmąjį pusmetį buvo 14,1 mln. eurų.

„Bigbank“ paskolų portfelis birželio pabaigoje išaugo iki rekordinio 1,5 mlrd. eurų - per ketvirtį išaugo 89 mln. eurų (+ 6 %), o per pirmąjį metų pusmetį – 162 mln. eurų (+12 %). Būsto paskolų portfelis per ketvirtį išaugo 23 mln. eurų (+9 %) iki 269 mln. eurų, tuo tarpu verslo paskolų portfelis per ketvirtį padidėjo 37 mln. eurų (+7 %) iki 550 mln. eurų, o vartojimo paskolų portfelis – 19 mln. eurų (+3 %) iki 693 mln. eurų. Palyginti su 2022 m. antruoju ketvirčiu, paskolų portfelis išaugo 390 mln. eurų (+35 %).

Banko valdybos pirmininkas pažymi paskolų pardavimo struktūros pasikeitimus: „Jei prieš metus didžioji dalis įmonių paskolų buvo parduota būsto plėtrai, tai šiemet daugiausiai jų parduota asmeniniam naudojimui skirtoms gamybinėms ar sandėliavimo patalpoms. Taip pat paskolų pardavimo struktūrą pakoregavo komercinio nekilnojamojo turto plėtra su ilgalaikiu pajamingumu“.

Verslo bankininkystės pajamos iš automobilių ir įrangos nuomos pardavimo ypač sparčiai augo pirmąjį metų pusmetį. Antrąjį ketvirtį jos buvo 59 % didesnės nei pirmąjį metų ketvirtį, o per pirmus šešis 2023 metų mėnesius jos išaugo 71 %. Antrąjį ketvirtį bendrovių paskolų ir lizingo pardavimo apimtys siekė 101 mln. eurų, o pajamos iš paskolų įmonėms pirmąjį ketvirtį išaugo 83 %.

Be sėkmingų verslo paskolų ir lizingo produktų pardavimo, teigiamomis tendencijomis taip pat pasižymėjo būsto paskolos.

„Nuolatinis „Bigbank“ būsto paskolų portfelio augimas įrodo, kad daugelis klientų pasitiki mumis būsto finansavimo klausimu bei rodo, kad galime pasiūlyti geresnes paskolų suteikimo sąlygas nei mūsų konkurentai“, – teigia M. Länts.

Pažymima, kad šių metų antrąjį ketvirtį banko paskolų portfelio kokybė išlaikė aukštą lygį – ketvirčio pabaigoje tik 1,3 % gautų paskolų buvo vėluojančios daugiau nei 90 dienų.

Tuo tarpu „Bigbank“ grupės indėlių portfelis per ketvirtį išaugo 100 mln. eurų (+7 %). Per pastaruosius šešis mėnesius indėlių portfelis išaugo 231 mln. eurų (+17 %) iki 1,6 mlrd. eurų. Palyginti su 2022 m. pirmuoju pusmečiu, banko grupės indėlių portfelis bndrai iš viso padidėjo 430 mln. eurų (+37 %). Terminuotųjų indėlių portfelis 2023 m. pirmąjį pusmetį išaugo 136 mln. eurų (+18 %) iki 877 mln. eurų. Taupomųjų indėlių portfelis padidėjo 94 mln. eurų (+15 %) iki 721 mln. eurų.

Anot M. Länts, antrasis 2023 m. ketvirtis buvo reikšmingas dar ir tuo, kad gegužę bankas persikėlė į naują biurą Taline.

„Pagrindinė „Bigbank“ buveinė dabar yra tame pačiame pastate, kaip ir Estijos nacionalinė biblioteka. Šis erdvus ir modernus naujas biuras tikimės įkvėps darbuotojams papildomos motyvacijos įgyvendinti numatytus banko augimo planus“, – sakė M. Länts.