Būkite budrūs! Padaugėjo sukčiavimo atvejų ir apgaulingų skambučių su siūlymais įsigyti ir užsidirbti iš kriptovaliutų investicijai panaudojant vartojimo paskolą.
Blog | „Bigbank“ viešų obligacijų paklausa buvo septynis kartus didesnė už pasiūlą

„Bigbank“ viešų obligacijų paklausa buvo septynis kartus didesnė už pasiūlą

Lapkričio 24 d., penktadienį, baigėsi viešas „Bigbank“ subordinuotų obligacijų siūlymas, kurio paklausa buvo viršyta daugiau nei septynis kartus. Bankas pasinaudojo teise padidinti bazinę emisijos apimtį iki 5 mln. eurų vietoj iš pradžių planuotų 3 mln. Prekyba naujomis „Bigbank“ obligacijomis Talino „Nasdaq“ biržoje turėtų prasidėti penktadienį, gruodžio 1 d.

Banko siūlymas sulaukė 1847 investuotojų, kurių bendra pasirašyta subordinuotų obligacijų suma -  21,6 mln. eurų.

„Bigbank“ valdybos pirmininkas Martin Länts padėkojo visiems investuotojams, dalyvavusiems viešajame subordinuotų obligacijų siūlyme už pasitikėjimą banko strategija ir augimo perspektyvomis.

„Emisijos rezultatai rodo, kad investuotojų pasitikėjimas „Bigbank“ ateities planais išlieka aukštas. Mes labai džiaugiamės dideliu mažmeninių investuotojų susidomėjimu, todėl jiems skyrėme pirmenybę. Remdamasis pajamomis, gautomis iš obligacijų emisijos, „Bigbank“ gali toliau įgyvendinti savo verslo strategiją, kartu užtikrindamas atitiktį nustatytiems kapitalo reikalavimams. Pagal mūsų strategiją, planuojame tęsti augimą, ypač būsto ir verslo paskolų produktų linijose“, – komentuoja M. Länts.

Platindama subordinuotas obligacijas, „Bigbank“ valdyba nusprendė visiškai patenkinti visų investuotojų prašymus iki 3.000 Eur. „Bigbank“ grupei priklausančių įmonių darbuotojams buvo skirta 100% pasirašytos sumos, kitiems investuotojams buvo skirta 2,46% nuo pasirašytos sumos, viršijančios 3.000 Eur. Obligacijų skaičius su dešimtainėmis dalimis buvo apvalintas iki artimiausio sveikojo skaičiaus.

Obligacijos bus pervestos į investuotojų vertybinių popierių sąskaitas apie 2023 m. lapkričio 30 d., o prekyba „Nasdaq“ Talino vertybinių popierių biržoje Baltijos obligacijų sąraše bus pradėta 2023 m. gruodžio 1 d.

Viešas „Bigbank“ AS neužtikrintų subordinuotų obligacijų siūlymas vyko 2023 m. lapkričio 14-24 d. Tai buvo pirmoji emisija pagal „Bigbank“ neužtikrintų subordinuotųjų obligacijų programą, pagal kurią kompanija iš viso gali skolintis iki 30 mln. Eur.

Šio siūlymo metu „Bigbank“ pasiūlė iki 3 000 neužtikrintų subordinuotų obligacijų, kurių kiekvienos nominali vertė 1 000 eurų ir kurių išpirkimo terminas 2033 lapkričio 30 d. su fiksuotomis 8 proc. palūkanomis, mokamos kas ketvirtį. Perteklinio pasirašymo atveju, „Bigbank“ turėjo teisę pasiūlymo apimtis padidinti 7 000 obligacijomis ir iki 10 000 obligacijų. „Bigbank“ pasinaudojo atitinkama teise ir bendra šios serijos pasiūlos apimtis išaugo iki 5 mln. Pasiūlymas apėmė Estiją, Latviją ir Lietuvą.

„Bigbank“ AS (www.bigbank.ee) yra Estijos kapitalo bankas, kurio specializacija – paskolos ir indėliai privatiems ir verslo klientams. Bankas teikia paskolas ir turi filialus Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Bulgarijoje, taip pat priima indėlius Austrijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose. Bendras „Bigbank“ balansas viršija 2 mlrd. eurų.

Argo Kiltsmann
„Bigbank“ valdybos narys
Tel: +372 53 930 833
El. paštas: [email protected]

www.bigbank.ee

Svarbi informacija

Šis pranešimas yra vertybinių popierių reklama, kaip apibrėžta 2017 m. birželio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente Nr. 2017/1129/ES ir nėra pasiūlymas parduoti „Bigbank“ neužtikrintas subordinuotas obligacijos ar kvietimas įsigyti subordinuotas obligacijas.

Šiame pranešime esanti informacija nėra skirta tiesiogiai ar netiesiogiai, visa ar dalimis, skelbti, platinti ar perduoti JAV, Kanadoje, Honkonge, Japonijoje, Singapūre, Pietų Afrikoje ar bet kurioje kitoje šalyje arba bet kokiomis aplinkybėmis, kur tokios informacijos paskelbimas, dalijimasis ja ar jos perdavimas būtų laikomas neteisėtu. „Bigbank“ neužtikrintos subordinuotos obligacijos bus viešai siūlomos tik Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Subordinuotų obligacijų pardavimas ar siūlymas nebus vykdomas jokioje jurisdikcijoje, kur toks siūlymas, kvietimas ar pardavimas būtų laikomas neteisėtu, netaikant teisinių išimčių ar apribojimų.